Marry Mix

Projekt Mebla
Isamu Noguchi jest jednym z najważniejszych a także najlepiej ocenianych przez krytyków rzeźbiarzem XX wieku. To właśnie jego twórczość stała się dla nas inspiracją w procesie tworzenia projektu stolika - unikalnego elementu, który dopełniałby projektu amerykańskiej stylistki wnętrz Liliany Kim.

Palm Springs, California

Oryginalnie zachowany Alexander's Home - kultowy dom z lat 60 - tych doczekał się swojej kompletnej renowacji. Kim wprowadziła do wnętrza cieple i przytulne barwy honorując tym samym oryginalny styl modernistycznego domu. Nasz projekt mebla również miał nawiązywać do koncepcji i pozostać utrzymany w stylu mid - century. Organiczna, wybujała forma, która w zamyśle miała stać się przykuwającym uwagę, ciekawym elementem wystroju w surowym salonie to zadanie, które zostało pozostawione dla nas. Projekt jest wynikiem długotrwałych poszukiwań formy oraz jej kontekstu, gdzie naczelną rolę odgrywa amerykański rzeźbiarz japońskiego pochodzenia - Isamu Noguchi. 

Artysta wywodzi się z Los Angeles; jest więc ściśle związany z regionem w którym Kim przeprowadziła renowacje domu, położonym nieopodal Palm Springs. W efekcie projekt stolika jest wynikiem analizy twórczości Noguchi. Bezpośrednią inspiracją dla formy są szkice rzeźb artysty na które nałożony został rysunek techniczny. Stół jest rękodziełem z naturalnego dębu o wyraźnym usłojeniu w kolorze mahoniowym. Projekt może być traktowany jak swego rodzaju hołd dla amerykańskiego twórcy, ale jest on także bezkompromisowym wynikiem czasochłonnych poszukiwań tożsamości modernistycznego domu lat 60tych XX wieku.  

'Spacephlov jest bez wątpienia niezwykle kreatywnym, przełamującym schematy oraz innowacyjnym biurem projektowym. Jesteśmy mile zaskoczeni rezultatem projektu. Całokształt dopełnia fakt, iż zostaliśmy zauważeni przez prestiżowy magazym wnętrzarski Dwell, którego publikacja pozwoliła na dotarcie do sporej rzeszy fascynatów pięknych przestrzeni użytkowych."
 

— Lillianna Kim

Zastanawiasz się, jak stworzyć wyjątkowy projekt?

Pomożemy Ci w tym! Krok po kroku, zwizualizujemy go od ogółu do szczegółu >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej.