Palm Desert, Kalifornia

Projekt wnętrza | Architektura krajobrazu
Budynki ze stali, szkła i betonu tworzą niepowtarzalną i tętniącą życiem atmosferę małych kalifornijskich miast, takich jak Palm Desert czy Palm Springs, gdzie nieruchomości z połowy wieku należą do najbardziej pożądanych na rynku.

Modernizm to szczególnie popularny styl dla powojennej architektury mieszkaniowej Kalifornii.

Dom o powierzchni 2300 stóp kwadratowych to nowoczesna, inspirowana architekturą modernizmu konstrukcja zaprojektowana jako ściśle geometryczna forma z dużymi przeszkleniami na elewacji wschodniej i mniejszymi oknami od strony zachodniej. Dzięki szerokim na ponad 20 stóp, szklanym drzwiom przesuwnym, sięgającym od podłogi do sufitu, fascynujący krajobraz można podziwiać z całej części dziennej domu oraz kuchni, bez żadnej ingerencji. Układ przestrzeni w domu sprawia, że pomieszczenia są niezwykle przestronne. Otwarty salon znajduje się tuż przy szerokim oknie i wraz z dużą, wygodną, geometryczną sofą sprawia, że całość prezentuje się niezwykle okazale.

Dom to wielki hołd dla minimalizmu. Posadzki wykończone żywicą oraz ściany pokryte tynkiem betonowym są ujednolicone kolorystycznie i strukturalnie. Jasne, neutralne kolory, monochromatyczne faktury i jednorodne otoczenie wnętrza domu wprowadzają porządek i dają poczucie ładu we wnętrzu. Pustynny dom to bezpieczna oaza i “schronienie” przed chaosem dnia codziennego. Współczesna architektura powinna integrować się z otoczeniem, w którym została zaplanowana. W budynku zastosowana jest koncepcja „zewnątrz-wewnątrz”. Projekt integruje środowisko zewnętrzne i wewnętrzne dzięki dużym przeszkleniom, które dają możliwość rozszerzenia pomieszczeń na zewnątrz.

"Spacephlov jest bez wątpienia niezwykle kreatywnym, przełamującym schematy oraz innowacyjnym biurem projektowym. Jesteśmy mile zaskoczeni rezultatem projektu. Całokształt dopełnia fakt, iż zostaliśmy zauważeni przez prestiżowy magazym wnętrzarski Dwell, którego publikacja pozwoliła na dotarcie do sporej rzeszy fascynatów pięknych przestrzeni użytkowych."
 

— Lillianna Kim

Zastanawiasz się, jak stworzyć wyjątkowy projekt?

Pomożemy Ci w tym! Krok po kroku, zwizualizujemy go od ogółu do szczegółu >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej.